Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

EMNKEMNKKonferencja "Komunikacja, interakcja i emocje w klasie językowej" odbędzie się 1 marca 2024 r. w siedzibie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Jest jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 - pod hasłem "Miasto - Region - Akademia prezentuje". Konferencja porusza temat komunikacji międzypokoleniowej i rosnącej roli sfery afektywnej w procesie glottodydaktycznym. Wspólna przestrzeń, którą tworzą uczniowie i nauczyciel stanowi szczególne miejsce pozytywnego oddziaływania na ich dobrostan. Konferencja będzie okazją do wspólnego zastanowienia się nad podejmowaną tematyką, dzielenia się doświadczeniami i dobrą praktyką w projektowaniu zajęć językowych, podczas których panuje klimat sprzyjający autentycznej komunikacji, ujawnianiu się emocji i otwarciu na drugiego człowieka, klimat zrozumienia, zaangażowania i ciekawości. Wspólnie zastanowimy się nad szerszymi implikacjami poruszanych zagadnień dla zawodu nauczyciela języków obcych w tych trudnych czasach.

Na konferencję "Komunikacja, interakcja i emocje w klasie językowej" zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności glottodydaktyków - badaczy oraz nauczycieli i lektorów, zarówno przygotowujących się do zawodu jak i doświadczonych praktyków, których łączy głęboka potrzeba refleksji i wspólnej dyskusji.

Przewidujemy transmisję online jak również możliwość zdalnych wystąpień (w formie wideokonferencji na platformie Zoom) z myślą o uczestnikach, dla których fizyczna obecność nie będzie możliwa. Konferencja oferuje wykłady plenarne ekspertów w dziedzinie metodyki nauczania języków obcych, praktyczne warsztaty oraz sesje indywidualne uczestników. Prezentacje indywidualne uczestników konferencji są zaplanowane na 30 minut, w tym 20 minut prezentacja, a 10 minut dyskusja. Warsztaty są zaplanowane na 60 minut. Językami konferencji będą język polski, angielski, francuski, niemiecki, rosyjski i inne. Po podsumowaniu obrad przewidziana jest część artystyczna z udziałem utalentowanych studentów Wydziału w Cieszynie oraz kontynuacja rozmów w kuluarach w nieformalnym klimacie. Przewidziane jest wydanie publikacji pokonferencyjnej (WUŚ).

Jest to dziewiąta edycja konferencji poświęconych aktualnym tematom współczesnej glottodydaktyki, organizowanych co roku wiosną przez SPNJO Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod naukowym kierunkiem Pani Profesor Danuty Gabryś-Barker.

Konferencja odbywa się pod patronatem Fundacji Rektorów Polskich, Stowarzyszenia Akademickich Ośrodków Językowych SERMO, czasopisma Języki Obce w Szkole i wydawnictw Pearson, NGLearning i Oxford.

Uczestnikami konferencji są również studenci, którzy zarówno uczestniczą w obradach jak też prezentują własne talenty artystyczne i językowe - zespół MANU tworzą studenci rozwijający swoje talenty na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Otwarty dla wszystkich zainteresowanych recital MANU na zakończenie obrad jest akcentem obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Poprzednie edycje:

SPNJO2016SPNJO2016   SPNJO2017SPNJO2017 SPNJO2018SPNJO2018 SPNJO2019SPNJO2019 SPNJO2020SPNJO2020          
                     
 SPNJO2021SPNJO2021    SPNJO2022SPNJO2022  SPNJO2023SPNJO2023